Wyłączenie automatycznych aktualizacji Windows 10

Jak dobrze wszyscy wiemy Windows co jakiś czas otrzymuje automatyczne aktualizacje mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa, poprawę stabilności czy po prostu walorów estetycznych systemu.

Niestety, o czym niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, niektóre z aktualizacji niosą ze sobą więcej szkód niż pożytku. Niejednokrotnie zdarzało się, że po zainstalowaniu systemowych aktualizacji komputery użytkowników po prostu przestały się uruchamiać. Warto więc nie instalować od razu wszystkich poprawek, a np. poczekać na kolejne, które nierzadko naprawiają poprzednie.

Aby wyłączyć usługę automatycznych aktualizacji musimy dostać się do listy usług. W tym celu wciskamy na klawiaturze jednocześnie klawisze Windows i R. Następnie w okienku Otwórz wpisujemy: services.msc i zatwierdzamy OK.

W otwartym oknie usług odnajdujemy wpis Windows Update. Klikamy na niego prawym klawiszem myszy i z menu wybieramy opcje Zatrzymaj.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij