Zadbaj o prywatność w Windows 10

Od dnia premiery Windows 10 większość użytkowników narzeka, nie bez powodu, na ingerencję systemu od Microsoftu w prywatność. W sieci znajdziemy wiele rozbudowanych poradników, dzięki którym będziemy mogli wyłączyć część funkcji Windowsa, zbierających i przekazujących nasze dane. Prostszą metodą będzie jednak zastosowanie aplikacji, która praktycznie może zrobić to za nas.

Ashampoo AntiSpy for Windows 10 to niewielki i bardzo prosty w obsłudze program, dzięki któremu zapanujemy nad funkcjami i mechanizmami zbierającymi dane o użytkownikach systemu.

Program po uruchomieniu wyświetla listę opcji, które możemy włączyć lub wyłączyć, a tym samym określić jak bardzo system Microsoftu będzie ignorował w naszą prywatność. Oprócz przeglądania i wybierania poszczególnych ustawień możemy zdać się całkowicie na program i jednym kliknięciem wybrać akcję, np. Wybierz wszystkie zalecane ustawienia lub Wybierz domyślne ustawienia.

Ashampoo AntiSpy zablokuje wysyłanie danych o naszym koncie, lokalizacyjnych czy diagnostycznych naszego komputera. Będziemy mogli również zapanować nad dostępem do kamerki czy mikrofonu.

Tak jak wcześniej wspomniałem opisywane funkcje możemy wyłączyć z poziomu samego Windowsa, jednak użycie programu jest po prostu opcją wygodniejszą i prostszą do wykonania.

Program Ashampoo AntiSpy for Windows 10 pobierzemy TUTAJ.


Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij