Zamykanie zawieszonych aplikacji

Nie ma chyba osoby używającej systemu Windows, która nie spotkała się z problemem “nieodpowiadającego” programu. Taka zawieszona aplikacja nie tylko odmawia posłuszeństwa i nie wykonuje swoich zadań, ale też często nie daje się wyłączyć. W takich sytuacjach często radzimy sobie za pomocą magicznego skróty Ctrl + Alt + Delete. Uruchamiamy Menadżera zadań, odnajdujemy na liście masz niesforny program i wymuszamy jego zamknięcie.

Całą tę operację możemy jednak mocno uprościć przygotowując sobie na pulpicie skrót, za pomocą którego będziemy mogli zakończyć działanie zablokowanego programu.

Sama procedura tworzenia takiego skrótu jest banalnie prosta. Klikamy w dowolnym miejscu na pulpicie prawym przyciskiem myszy i z menu wybieramy Nowy oraz Skrót.

task_1

 

W otwartym oknie, do okienka Przeglądaj kopiujemy następujący zapis:

taskkill.exe /f /fi „status eq not responding”

task_2

 

W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o wpisanie nazwy tworzonego skrótu. Domyślnie zostanie nazwany taskkill, ale oczywiście możemy wpisać dowolną, własną nazwę.

task_3

Od tej pory, gdy któryś z uruchomionych programów przestanie reagować na nasze polecenia zamknięcia, wystarczy dwukrotnie kliknąć na skrót, który bez problemu poradzi sobie z jego zamknięciem.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij