Zarządzanie folderami w menu Start – Windows 10

Wraz z Windows 10 powróciło tak kochane przez wszystkich menu Start, element po którego usunięciu przez Microsoft w wersji okienek oznaczonej jako 8, rozpętała się prawdziwa burza oburzenia. Dzisiejsze menu Start wygląda nieco inaczej. Posiada, na przykład, dołączoną grupę przycisków w formie kafelków, które możemy modyfikować i ustawiać odpowiednio do własnych potrzeb i upodobań. Przy najnowszej odsłonie “startu” twórcy systemu umożliwili nam też bardzo prostą metodę na dodawanie lub usuwanie folderów systemowych, takich jak np. Dokumenty, Muzyka, Obrazy, Pobrane czy Sieć.

Aby to zrobić musimy dostać się do opcji  Personalizacja. Najprościej dokonamy tego klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie i z rozwiniętego menu wybierzemy zakładkę Personalizacja. W otwartym oknie odnajdujemy i klikamy na zakładkę Start.

st_01

 

W rozwiniętym menu możemy zmienić kilka ustawień menu Start, np. włączyć opcję Pokaż więcej kafelków. Nas jednak w tym momencie interesuje dodatkowa opcja znajdująca się na samym dole – Wybierz foldery wyświetlane w menu Start.

st_02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po jej wybraniu wyświetlona zostanie lista folderów, które możemy włączyć lub wyłączyć w zależności od tego, które z nich będziemy faktycznie często używać, a które będą nam tylko zaśmiecać menu. Dla przykładu włączymy folder Muzyka i folder Obrazy.

st_03

Po przejściu do menu Start bez problemu odnajdziemy nasze dwa nowe foldery.

st_04

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij