Zawsze widoczne nagłówki tabeli – Excel

Jeżeli przeglądamy w Excelu duże arkusze, niewygodne i kłopotliwe mogą okazać się niewidoczne w czasie przewijania nagłówki tabeli. Często w takiej sytuacji musimy wracać do początku dokumentu i sprawdzać do czego odnoszą się dane w interesującej nas kolumnie.

Istnieje jednak bardzo prosty sposób by nagłówek tabeli był stale widoczny w czasie przeglądania dokumentu. W tym celu w menu Excela wybieramy zakładkę Widok, a następnie Zablokuj okienka. Z rozwiniętego menu wybieramy interesującą nas opcję.

okienka_01

Możemy w ten sposób zachować w polu widzenia górny wiersz – klikając na Zablokuj górny wiersz, lub pierwszą kolumnę – wybierając Zablokuj pierwszą kolumnę. Trzecia opcja Zablokuj okienka pozwala nam na zachowanie w polu widzenia wybranych i zaznaczonych przez nas wierszy i komórek.

Dzięki dosłownie trzem kliknięciom przeglądanie dużej ilości danych będzie dużo wygodniejsze.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij