Zmiana domyślnego folderu pobierania w Chrome

Wszystkie przeglądarki internetowe po instalacji posiadają domyślne ustawienia. Między innymi domyślnie ustawione są foldery, w których przeglądarka zapisuje pobierane przez nas pliki. Nie jest to zbyt wygodna opcja, ponieważ musimy odnaleźć miejsce, w którym ściągnięty plik został zapisany. Inna “niefajna” sprawa jest taka, że wszystkie przeglądarki domyślnie zapisują pliki na dysku systemowym (C). Pobierając duże pliki i nie usuwając ich, po jakimś czasie mocno zapełnimy dysk, na którym mamy zainstalowany system, co nie jest wskazane.

Na przykładzie przeglądarki Chrome pokażę, jak w prosty sposób możemy zmienić docelowy folder pobieranych plików. Najlepiej na początku przygotować sobie folder na partycji (dysku) innej niż systemowa, nazywając go np. “Pobrane”. Następnie otwieramy Chrome i w prawym górnym rogu klikamy na kwadratowy przycisk (Dostosowanie i kontrolowanie Google Chrome) i z rozwiniętej listy wybieramy Ustawienia.

pobr_1

 

W otwartym oknie przechodzimy na sam dół i klikamy na zapis Pokaż ustawienia zaawansowane.

pobr_2

 

Pośród ustawień odnajdujemy podpunkt Pobrane pliki. W linijce Zapisuj pobrane pliki w: , wykorzystując przycisk Zmień, wskazujemy folder docelowy dla pobieranych plików, który wcześniej utworzyliśmy. Możemy też zaznaczyć okienko przy zapisie Pytaj przed pobraniem, gdzie zapisać każdy plik, wówczas przed każdym pobraniem będziemy mogli wybrać miejsce zapisu.

pobr_3


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij