Zmiana domyślnej czcionki w Wordzie

Każdy program po zainstalowaniu posiada ustawione domyślnie opcje. Nie zawsze jednak te domyślne ustawienia muszą nam odpowiadać. Jeżeli na przykład tworzymy większość dokumentów w Wordzie używając czcionki Arial o rozmiarze 13, za każdym razem, gdy otwieramy nowy dokument, musimy zmieniać domyślny krój i rozmiar, zaserwowany przez producenta. Nie jest to może bardzo uciążliwa czynność, jednak, dlaczego nie ustawić na stałe czcionki, która nam odpowiada?

Jak to zrobić pokażę na przykładzie, wciąż bardzo popularnego, Worda 2010. Domyślną czcionkę, którą jest Calibri o rozmiarze 11 zmienimy na Times New Roman 12.

Otwieramy nowy dokument. W zakładce Narzędzia główne, w sekcji Czcionki, w prawym dolnym rogu odnajdujemy i klikamy na mały kwadracik ze strzałką.

zmianacz_01

 

W ten sposób wyświetlimy okno Czcionki, w którym odnajdujemy i ustawiamy nasz krój i rozmiar. Na koniec klikamy przycisk Ustaw jako domyślne.

zmianacz_02

 

Program wyświetli okno z zapytaniem, do jakich dokumentów chcemy użyć zmian. Wybieramy opcję Wszystkie dokumenty na podstawie szablonu Normal.

zmianacz_03

 

Po zatwierdzeniu przyciskiem OK zamykamy Worda. Gdy ponownie otworzymy program, wprowadzone zmiany powinny być widoczne.

zmianacz_04


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij