Zmiana konta na lokalne – Windows 10

Instalując Windows 10, podobnie jak to było w ósemce , integrujemy nasz system z kontem Microsoftu. W tym momencie każde logowanie do Windowsa odbywa się za pomocą loginu i hasła konta Microsoftu. Dzięki temu jesteśmy automatycznie połączeni z dyskiem OneDrive, możemy w pełni korzystać np. z OneNote czy sklepu z aplikacjami.

Nie wszyscy jednak użytkownicy Windowsa korzystają z tych udogodnień i raczej preferują tradycyjne lokalne logowanie offline do swojego systemu. Jak zmienić sposób logowania z konta Microsoftu na lokalne?

Po pierwsze dostajemy się do ustawień. Możemy to zrobić na przykład klikając na przycisk Start, a następnie wybierając Ustawienia.

konto_01

 

W otwartym oknie ustawień wybieramy ikonę Konta.

konto_02

 

W zakładce Twoja poczta e-mail i konta odnajdujemy i klikamy na zapis Zamiast tego zaloguj się za pomocą konta lokalnego.

konta_03

 

Zostaniemy poproszeni o podanie naszego dotychczasowego hasła czyli hasła do konta Microsoftu. Wpisujemy je i klikamy Dalej.

konta_04

 

W kolejnym kroku wpisujemy dane do nowego konta lokalnego, czyli nazwę użytkownika i opcjonalnie – hasło.

konta_05

 

Ostatnia czynność to kliknięcie przycisku Wyloguj się i zakończ. Zostaniemy wylogowani z konta Microsoftu i zalogowani na utworzone konto lokalne.

konto_06

 

Od teraz przy każdym włączeniu komputera będziemy logowani na to właśnie konto.

1 komentarz do “Zmiana konta na lokalne – Windows 10”

  1. Ten opis już nie jest aktualny.
    Mam nowy komputer kupiony w tym miesiącu w grudniu 2019r. z Windows 10 Pro i w opisywanej opcji nie ma czegoś takiego jak “Zamiast tego zaloguj się za pomocą konta lokalnego”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij