Zmiana nazw wielu plików

Praktycznie każdy posiadacz komputera ma na swoim dysku lub nośnikach zewnętrznych sporą kolekcję zdjęć. Najczęściej nasze fotki umieszczamy w odpowiednio nazwanych folderach. Zazwyczaj jednak nikomu nie chce się już zmieniać każdej pojedynczej nazwy zdjęcia i składają się one z jakiś tajemniczych numerów, które nadał im aparat.

W sieci możemy bez problemu znaleźć darmowe narzędzia służące do zmiany nazw wielu plików. Możemy jednak tę czynność wykonać bardzo prosto bez instalacji dodatkowych programów.

Wystarczy zaznaczyć wszystkie pliki, którym chcemy nadać nowe nazwy, a następnie na klawiaturze wcisnąć F2 lub najechać wskaźnikiem myszy na pierwszy zaznaczony plik i używając prawego przycisku z rozwiniętego menu wybrać Zmień nazwę. Teraz wpisujemy nazwę bazową, która będzie odnosiła się do wszystkich zaznaczonych plików.

nazwyp_02

Na koniec wystarczy wcisnąć ENTER.

nazwyp_03

Wszystkie nazwy zaznaczonych plików zostaną automatycznie zmienione. Będą się składać z naszej nazwy bazowej oraz kolejnego numeru.


 

Dodaj komentarz

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij